ForumYoLu
(¯`•.(¯`•. Hoşgeldiniz .•´¯).•´¯)

ÇOK KOLAY ÜYELİK İÇİN TIKLAYINIZ!


! SİTEDEN YARARLANMAK IÇIN ÜYE OLUN !
! ÜYE OLMADAN LİNKLER GÖRÜNMEZ !
! GİRİŞ YAPMADAN REKLAMLAR GİTMEZ !

ForumYoLu

ForumYoLu Web Yuvasına Hoşgeldiniz
 
AnasayfaAnasayfa  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Herkes okusun, okutsun!

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
RappeRSRC
Administratör

AdministratörKoç Keçi
Mesaj Sayısı : 449
Kayıt tarihi : 20/04/09
Yaş : 99
Nerden : Anadolunun İzmir-i
Lakap : RappeRSRC
Hayvanınız : 16
Takım : 2
Ruh Halim : 11


MesajKonu: Herkes okusun, okutsun!   Ptsi Şub. 22 2010, 20:08

Bana bir mail geldi ve bende paylaşayım dedim. Sizde paylaşın ve 10 dakikanızı ayırıp okuyun.

SONUNA KADAR OKUYALIM!!!VE MUTLAKA HERKESE GÖNDERELİM!!!YAZANIN İSMİ YOK AMA BİZDEN BİR OLDUĞU KESİN! VE ANLATTIKLARINI CANLI YAŞAYAN BİZLERİZ!!!AÇ GÖZÜNÜ ASTSUBAYIM!!! KENDİ STATÜNE SAHİP ÇIK!!! KARDEŞİNİ SATMA SEV VE KORU!!!
EMEKLİ PAŞALARIMIZ OYAKBANK VE AKSAOYAK SATIŞINDAKİ PARAYI YURT DIŞINA SERMAYE PİYASA KURULU BİLGİSİ DIŞINDA KAÇIRMIŞLAR DIYE DUYDUK
İSVİÇRE VE İNGİLTERE DEKİ HESPLARDA BİZİM PARALARIMIZ VAR SPK UYRAMSINA RAĞMEN PARA BIZE GELMIYORMUŞ.
OYAK KURUMU DAĞITILIYOR.EREĞLİ,ERDEMİRİETİ BİSKÜVİ FABRIKALARI,GOODYEAR,ÇİMENTO FABRİKALARI 2013 YILINA KADAR SATILMIŞ OLACAK.
AMAN ASTEĞMENLER DUYMASIN BİLİYORSUNUZ ASTEĞMENLER OYAK UYELİĞİNİ TERHIS SONRASI 3 YIL DEVAM ETTİRİP PARASINI ALABİLİYOR.

YURT DIŞINA KAÇIRALAN PARALARIMIZ GERİ DÖNERSE BU MIKTAR TAM IKI KATI.ŞU AN OYAĞIN KASASINI BOŞALTMAYA ÇALIŞIYORLAR.
AMA SPK DURUMA EL KOYDU İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA PARAMIZI ALACAĞIZ.BİZİM HER AY MAAŞIMIZDAN ZORLA PARA KESİP ŞİRKETE PARA AKTARIP HISSE VERMEYENLERE TÜM HAKKIM HARAM OLSUN.

AVRUPA UYUM YASALARI SÜRECİNDE 2013 YILINA KADAR BU KURUMU BITIRECEK .ZATEN 1967 ACI DARBESIYLE DEMOKRASİYİ AYAKLAR ALTINA ALAN HANGİ DARBE VE KANUNLAR HUKUKA UYGUN OLABİLİR.

10 SENELIK ASKERİ PERSONEL TAKRIBI OLARAK 150 BIN TL
15 SENELIK ASKERİ PERSONEL TAKRIBI OLARAK 250 BINTL
20 SENELIK ASKERİ PERSONEL TAKRIBI OLARAK 350 BINTL
25 SENELIK ASKERİ PERSONEL TAKRIBI OLARAK 450 BINTL

Konu: astsubay nedir???

SOSYAL ADALET

Ve astsubaylar...
21 Nisan 2008 günü Sabah gazetesinin manşetinde bir yazı var. Astsubaya 90 + golü. Bu haberi Umur Talu köşesinde de değerlendirmiş… Talu'nun yazısından birkaç alıntı yapacağım. Önce astsubay nedir, neye yarar, ne iş yapar ondan bahsetmek istiyorum.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde bugün görev yapan astsubayların tamamı üniversite mezunu olup, geçmişinde üniversitenin kapısından bile geçmesi yasaklanmış, hele kayıt yaptırması, okuması suç sayılan bir meslek. Üzerinde üniforma taşır. Rütbelidir. Rütbe işaretleri kolundadır. Silahlı Kuvvetler'in omurgasıdır. Gücüdür. Subayın yardımcısıdır. Subayın olmadığı yerde kadrosunda görevlendirilen çelebidir. Haki kumaştan dikilmiş elbiseler giyerler. Ama birbirlerine hiç benzemez, aynı yerde yatamaz ve de yemek yiyemezler. Orduevleri farklıdır. Birileri sırça köşkü andırır diğeri 3'üncü sınıf bir lokantayı ve oteli. Özlük hakları, ceza ve ödül subayın iki dudağının arasındadır. Kendini savunması için hak verilmiştir. Ama savunmasına!

OYAK'ta (Ordu Yardımlaşma Kurumu) % 60 pay astsubayındır. Ama yönetiminde söz sahibi değildir. Astsubayın parası sayılır. Ama kendisi sayılmaz. Generaller filmler yaptırırlar, kitaplar yazarlar içinde astsubay hiç yer almaz. General ve subaylar yazılan tüm kitaplarda ve çekilen tüm askeri filmlerde birer rambodur. Ölen astsubaylar, astsubay sayılmazlar. Astsubaylar dizi ve filmlerde küçük görülür, salak ve aptal yorumlanır. Onları savunan bir tek kişi çıkmaz. Rencide olunmasına adeta zemin hazırlanır. Onlar okullarından mezun olurken, bırakın Genelkurmay Başkanı'nı, kuvvet komutanları, ordu komutanları gitmezler. Cumhurbaşkanı, başbakan, bakan gitmez. Şehit cenazelerine kimlerin katıldığını da hep birlikte görüyoruz. Muavenet gemisini tatbikat sahasında bir Amerikan savaş gemisi vurdu güverte astsubayı şehit oldu. Ailesine tazminat dahi ödenmedi. Nedeni, yanlış zaman, yanlış yerde olmaktı.

Tarih dizilerinde astsubaylara hiç rastlanmaz. TV'ler subay, yedek subay ve erlerle röportaj yapar, astsubaylarla asla. Zira onların konuşmalarına izin verilmez. Türk erkeği askerlik yaptığı için astsubay mesleğini iyi tanırlar…Bu ülkede hademelere, müstahdemlere ¼ derecesi verilirken astsubaylara verilmez. Neden? Üniversite mezunu bir astsubay göreve 9/2 dereceden, subay 8/1'den başlar. Astsubayların fazla mesai, nöbet tazminatı yoktur. Onların mesaisi komutanın iki dudağının arasındadır. Onlar gazinoda otururken diğeri mesainin ne zaman biteceğini dahi tahmin edemez. İşte böyle bir sistemin memurudurlar. Onlar subayla aynı kategoriye getirilemez…

Astsubaylar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ilk savaş pilotlarıdırlar. Birçok pilot general ve subay, astsubay öğrencisidir (Uçan General Muhsin Batur dahil)... Ama bu millet pilotların tarihini subayla başladığını bilirler. Çok değil daha 15 yıl öncesi astsubayların pilotlukları ya emekli ol ya da subay ol gerekçesiyle iptal edilmiştir (Muhittin Füsunoğlu dönemi)... Kırşehir şehitliğini taçlandıran isim bir pilot astsubaya aittir. Ama Kırşehir'de bu ismi kimse gerçek şekliyle telaffuz etmez. Neden? Yoksulluktan ölen emekli subay göremezsiniz. Ama yoksulluktan ölen birçok emekli astsubay görebilirsiniz. Onlar bu ülkenin elit tabakasıdır. Aynı anne ve babanın iki çocuğundan biri, subay, diğeri astsubay olan vardır. Eliti bölemezsiniz.


Emekli subaylara bir kanunla temsil ve makam tazminatı ödeyen halkın meclisi, burada Askeri Personel Kanunu'nda anında değişiklik yapabilir. Bu ülkede bekçi, imam temsil ve makam tazminatı alır. Astsubay asla... Saygın milletvekilleri astsubayın ¼ derecesine inmesine gönülleri asla razı olmaz. Genelkurmay Başkanı bu iyileştirmeye şerh koyabilir. Veya Personel Kanunu'na aykırıdır diyebilir. Diyebilir. Diyebilir...


Velhasıl her şey diyebilirler. Bu ülkede en çok astsubay eleştirilir. Şemdinli'de feda edilir. Savarona yatı soyulur suçlanır. Eski KKK Muhittin Füsunoğlu, "Genelkurmay Bakanı olacağım mı" diye evine Falcı Memiş'i getirir. Astsubay getirdi denir. Yeter ki bölgede bir astsubay bulunsun.


Zira onu sorgulayan subaydır. Onu muayene eden de subaydır. Komutan her şeyi bildiği için onun hiçbir şey bilmediği varsayılır. Onun içindir ki Askeri Personel Kanunu'nda düzeltme veya iyileştirme yapılmaz...


Geçmişin ve Tayip Erdoğan'ın hocam dediği Genelkurmay Başkanı askeri personel maaşlarında düzeltme için götürdüğü teklif utanç mektubudur. Ama bunu kimse algılayamamış hatta o paşa askerlerin kafasına çuval geçirildiğinde makamında paşa paşa oturmaya devam etmiştir.

Talu yazmış:

“Bakın birçok insanın hayatıyla, onuruyla oynanıyor memlekette. Ama bu konu ilginç. Bir gün önce sanki TSK Personel Kanunu bilinmiyormuş gibi katılıyoruz diyen bakan ile hükümet bir gece sonra bu yanlış diye çark etti. Neden dersiniz. Genelkurmay hata yapıyorsunuz uyarısı mı gönderdi dersiniz?

“Milletin temsilcilerine, binlerce askeri kırmak uğruna 'ordu töresi' ile oynamamayı kim telkin etti? TSK Personel Kanunu, Meclis iradesini nasıl geriletti? On binlerce profesyonel askeri yıkan bu zihniyetin neresi asker sevgisi; ordunun alttakilerini savunamayan bu tornistanın neresi demokrasi, altta kalanın canı çıksın diyebilen bu sivil ve asker büyüklerinin neresi Cumhuriyet!”

Bunlar emir aldılar ve uyguladılar. Bu mudur Meclis'in hür iradesi? Yazıklar olsun...


Sizi yasalar korumuyorsa ülkede güçlü olacaksın. Makamla güçlü olacaksın. Siyaseten güçlü olacaksın. Parayla güçlü olacaksın. Yumruğunla güçlü olacaksın. Bilgiyle güçlü olmanın hiçbir anlamı yok. Bu ülkede cebindeki para kadar adamsın. Bu ülkede birilerinin kıçına at sineği gibi yapışıp, yaşam için b.. kokusuna katlanıyorsan onursuzsun. Birilerinden medet beklemek aczin ta kendisidir.YÖNETİCİ ALIMLARI DEVAM EDİYOR! YÖNETİCİ OLMAK İÇİN HEMEN BAŞVURUN!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://forumyolu.yetkinforum.com
 
Herkes okusun, okutsun!
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
ForumYoLu :: ÇÖP :: Türkiye-
Buraya geçin: